Кірєєва точно вбили в автівці СБУ, я чудово знаю людей, які його стратили — Буданов

Глава ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що банкіра Дениса Кірєєва «вбили в авто СБУ». Банкір Денис Кірєєв був штатним співробітником Головного управління розвідки Міноборони. Його вбили у машині СБУ, а тіло викинули надвір. Про це повідомив керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов в інтерв’ю Радіо Свобода.

Він зазначив, що не може розкривати подробиці, оскільки слідство щодо загибелі Кірєєва продовжується, ним займається Державне бюро розслідувань.

За словами Буданова, банкір Денис Кірєєв не був подвійним агентом, а штатним співробітником ГУР впродовж багатьох років.

«Він багато років співпрацював з усіма колишніми керівниками нашої структури… І вагомим, на мою думку, моїм аргументом буде те, що він проходив усі перевірки тут, у тому числі і на детекторі брехні. Це теж документовано, записано і все лежить тут в архівах», — запевнив Буданов.

Він повідомив, що у день загибелі Кірєєва викликали в управління СБУ, а потім він мав поїхати на переговори між Україною та росією до білорусі. Проте банкір не доїхав до офісу СБУ 200 метрів. Його затримали співробітники «Альфи» та пересадили у мікроавтобус, де вбили.

«Фактами є: людину, яка їхала на запрошення СБУ до будівлі СБУ, за 200 метрів, не доїжджаючи до будівлі, перехоплюють, відвозять трохи далі, ніж у цю будівлю, а труп викидають на вулицю», — пояснив начальник ГУР.

Буданов наголосив, що особисто знає людей, які «стратили» Кірєєва. Він додав, що обговорював подію з тодішнім головою СБУ Іваном Бакановим, але той не зміг пояснити, що сталося. Це була остання розмова Буданова з Бакановим.

За словами Буданова, співробітник розвідки Денис Кірєєв їхав на перемовини у Мінськ, аби затягнути перемовини з росією та виграти час.

«Яка роль? Я відправив його туди. І перший раз і другий раз він же ж мав сідати в потяг відразу після того, як мав завітати до СБУ. Оскільки людина вже загинула, ми можемо про це казати: головне завдання, яке ми йому поставили – це затягнути процес для того, щоб виграти час. Оскільки пан Кірєєв особисто знав двох осіб з того переговорного процесу, які представляли російську сторону. Я можу висловити абсолютно свою суб’єктивну думку. Ще раз хочу це підкреслити: у того, хто це навмисно зробив (вбив Кірєєва – ред.), було на меті не допустити того, щоб ми втрутилися в чужу гру і затягнули цей процес для того, щоб дозволити нашим ЗСУ, скажімо так, зробити певні дії по відсічі ворога. Якщо ви пам’ятаєте ті події, то тоді ситуація була близька до критичної. Думаю, ви гарно маєте це пам’ятати. І була певна кількість людей, яка, скажімо так, не дуже хотіла, щоб Україна перемогла», — додав очільник ГУР.

Фото з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.