Київська міськрада планує фінансово підтримувати волонтерські притулки для тварин

Столична влада готує до затвердження спеціальний Порядок, який дозволить виділяти кошти з бюджету міста на фінансову підтримку громадських організацій, що утримують притулки для тварин. Відповідний проєкт рішення було проголосовано Київрадою за основу, вже найближчим часом, після доопрацювання, його буде знову винесено до сесійної зали. На тому, що цей документ не може бути прийнятий у нинішньому вигляді, наполягали зоозахисники, які мають до нього претензії. Серед таких – відсутність чіткого і прозорого механізму відбору отримувачів цього фінансування, пише «КИЇВВЛАДА», передаємо в оригіналі.

Під час пленарного засідання за цей проєкт проголосували 73 депутати. Суб’єктом подання вказаного документу виступив Департамент міського благоустрою Київської міськдержадміністрації (КМДА).

Назва цього проєкту говорить сама за себе – столична влада планує врегулювати питання надання фінансової підтримки тим ГО, які організовують притулки для безпритульних тварин. Ці організації мають право на отримання такої допомоги і наразі, але чіткого документу, який регламентував би такі процеси, у столичної влади немає.

Відбір отримувачів бюджетних коштів планується проводити щорічно спеціальною конкурсною комісією при Департаменті міського благоустрою КМДА, яку очолюватиме директор вищевказаного департаменту. Крім нього, до складу цієї комісії також планується включати депутатів Київради, представників комунального некомерційного підприємства (КНП) «Київська міська лікарня ветеринарної медицини», представників громадських організацій тощо. Скільки саме коштів зможуть отримувати організатори притулків, у проекті рішення не уточнюється. Але, за задумом чиновників КМДА, ці фінансові ресурси ГО зможуть витрачати на забезпечення тварин харчуванням, питною водою, їхнє лікування, санітарну обробку, стерилізацію, обігрів тощо.

«Неконтрольована кількість безпритульних тварин призводить до погіршення епідеміологічної та епізоотичної ситуації у місті, байдужого, негативного, жорстокого ставлення до тварин, а зрештою й до людей і, як підсумок, викликає соціальне напруження. У зв’язку із чим є доцільність у проведенні заходів, які сприятимуть скороченню чисельності безпритульних тварин, на що передбачаються кошти в бюджеті Києва», – зазначено в пояснювальній записці до проєкту рішення.

На доопрацюванні цього документу під час пленарного засідання наполягала Олександра Мезинова – засновниця притулку для тварин «Сіріус», який розташований в селі Федорівка Київської області та опікується столичними «безхатьками». І саме до її позиції в результаті дослухалися депутати.

«Проєкт дуже потрібний, ініціативу ми підтримуємо. Але ми маємо ряд зауважень щодо прозорості механізмів його реалізації. По-перше – на жаль, не було громадського обговорення проєкту. Дуже хотілося б залучити громадські організації, які мають певний досвід. По-друге – не було прописано чіткий і прозорий механізм відбору громадських організацій. Наприклад, не зазначено критеріїв оцінок: за що організація отримує нуль балів, за що – п’ять балів. Також не вказано, яку середню оцінку повинна мати організація, щоб пройти відбір для фінансування», – повідомила Олександра Мезинова.

Протягом найближчих двох тижнів цей проєкт рішення має доопрацювати комісія Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою спільно з КМДА та представниками громадськості. Після цього даний документ знову буде винесено до сесійної зали міськради – для затвердження в цілому.

Фото з відкритих джерел

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.