Керівники обленерго нестимуть персональну відповідальність за недотримання графіків відключення електроенергії

Керівники операторів системи розподілу (ОСР) нестимуть персональну відповідальність за недотримання графіків відключення електроенергі. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства енергетики України.

Згідно з повідомленням, міністр енергетики Герман Галущенко провів нараду щодо справедливої і рівномірної черговості розподілу використання доступної потужності та електроенергії між споживачами під час застосування заходів із примусового обмеження споживання електроенергії.

Галущенко наголосив, що минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла удвічі.

«І аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване. Серед регіонів, по яким надходить найбільше скарг – Київ, Київська область, Полтава і Львів. При відключенні електроенергії ОСР має керуватися справедливим підходом, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність», – підкреслив міністр.

Заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма наголосив, що дотримання справедливості при постачанні електроенергії споживачам, а також заживлення об’єктів критичної інфраструктури – це питання національної безпеки, воно контролюється на найвищому рівні держави і має неухильно забезпечуватись.

Голова Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський під час наради наголосив, що комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.

Крім того, регулятор отримує значну частину скарг на неналежну комунікацію ОСР зі споживачами, зокрема недонесення інформації про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків. Ущаповський наголосив, що ця ситуація терміново має бути виправлена.

Також комісія звертає увагу операторів розподільчих мереж на необхідність врахування показників лічильників та застосування коефіцієнту зниження при виставленні рахунків споживачам «за усередненим споживанням» за листопад.

Керівництво Державніої інспекції енергетичного нагляду (Держенергонагляд) своєю чергою зазначило, що на виконання наказу Міненерго інспекція разом з представниками НКРЕКП, «Укренерго» та СБУ проводитиме позапланові перевірки дотримання графіків відключення електроенергії, уповноважені представники відповідних структур чергуватимуть на диспетчерських пунктах оператора системи передачі (ОСП) та ОСР в ранкові та вечірні пікові години з метою контролю за дотриманням графіків.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.