Кабмін затвердив держбюджет на 2023 рік

Сьогодні Кабінет міністрів схвалив проєкт держбюджету України на 2023 рік та передав його до парламенту. Про це повідомив  прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своїй сьогоднішній заяві. 

Майже половину від усіх грошей — понад 1,1 трлн грн — буде виділено на сектор безпеки та оборони.

За словами прем’єра, ці гроші спрямують на зарплати військових, забезпечення армії, ремонти й закупівлі техніки та зброї і ще багато інших важливих для оборони речей.

«Бюджет 2023 року — це бюджет для перемоги. Вже зараз ми чесно говоримо суспільству, що рік буде непростим. Війна це дуже дорого. Тому головне завдання — максимально ефективно розподілити кошти, які у нас є», — наголошує глава уряду. 

Порівняно з бюджетом на 2022 рік у 2023-му видатків на безпеку та оборону буде більше ніж у 4 рази, зауважує Шмигаль.

Другим пріоритетом будуть соціальні програми: пенсії. субсидії, допомога малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньопереміщеним особам, витрати на медицину та освіту. Загалом цей напрям становитиме ще 35% від усього запропонованого держбюджету — понад 800 млрд грн.

Прем’єр зазначає, що усі інші витрати будуть скорочуватися. В основному економитимуть на видатках на органи державної влади на 15.6 млрд грн (зменшать кількість чиновників, уріжуть зарплати та премії, за винятком силових структур).

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.