ГУР просить Кличка заборонити оренду 5 га в Києві громадянину рф Павлу Фуксу

Головне управління розвідки України просить Віталія Кличка, як очільника Києва, розірвати договір оренди земельної ділянки на Рибальському півострові з компанією бізнесмена Павла Фукса. Про це повідомляє «Економічна правда» із посиланням на лист начальника ГУР МОУ Кирила Буданова на адресу київського міського голови.

«ГУР МО просить вжити заходів щодо виконання вимог санкцій, застосованих щодо громадянина рф Павла Яковича Фукса в частині зупинки дії рішення Київської міської ради від 20.12.2016 про передачу в оренду підконтрольному йому ТОВ «Інтерстрой груп» трьох земельних ділянок загальною площею понад 5 га на вул. Електриків, 28 у Подільському районі», – ідеться в повідомленні.

У листі Буданова до Кличка зазначається, що будівництво ЖК Oasis здійснюється у безпосередній близькості від ГУР Міноборони, що несе загрозу державній безпеці та може завдати шкоди національним інтересам України. В листі ГУР вказують дані російського паспорту Фукса, виданого в 2017 році, і нагадують, що персональні санкції Ради Нацбезпеки і оборони проти бізнесмена були запроваджені в червні 2021 року.

У відповіді Кличка йдеться, що згідно з законодавством, розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, окрім деяких винятків. Такими винятками може бути рішення суду, невиконання умов договору та інше.

В управлінні інформаційного забезпечення КМДА повідомили, що Департамент земельних ресурсів запланував провести обстеження згаданих земельних ділянок для з’ясування обставин щодо виконання умов договорів оренди та наявності підстав для підготовки проєкту рішення Київської міської ради про розірвання договорів у односторонньому порядку.

Крім того, КМДА направила до Державної податкової служби лист із запитом щодо наявності чи відсутності заборгованості сплати платежів з орендної плати. Систематична несплата орендної плати за земельні ділянки є однією з підстав розірвання договорів оренди.

Фото: BUD DEVELOPMENT.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.