Громади Київщини затвердили бюджети на 2023: як війна їх змінила

Наразі всі громади Київської області затвердили свої бюджети на наступний рік. На всіх них вплинула війна, що значно скоротила доходи і збільшила витрати. Kиїввлада проаналізувала основні бюджетні показники міських територіальних громад і порівняла їх з бюджетами минулого ковідного року.

Білоцерківська ТГ

Згідно із рішенням Білоцерківської ради громади від 28 грудня 2022 року, дохідна частина місцевого бюджету становить 2 млрд 409,1 млн гривень, що на 16% більше за тогорічний бюджет – 2,071 млрд гривень. Видатки місцевого бюджету затверджено у сумі 2 млрд 405,1 млн гривень. Міжбюджетний трансфер – 343,2 млн гривень. Профіцит міської скарбнички сягає 258,5 млн гривень, а резервний фонд дорівнюватиме 0,8% – 16,8 млн гривень.

«Бюджет – це не лише заробітна плата та енергоносії для наших закладів, але близько 600 млн гривень було виділено на реалізацію низки місцевих програм. Ці програми, враховуючи війну в нашій країні, в першу чергу, були спрямовані на допомогу військовим, на допомогу військовим формуванням. Також на підтримку наших комунальних підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, системи водопостачання, системи теплопостачання. Також 73 млн гривень ми виділили за програмою цивільного захисту населення», – говорить мер міста Геннадій Дикий.

Бориспільська ТГ

Як зауважено на сайті Бориспільської міської громади, станом на 1 січня до загального фонду бюджету надійшло 890 млн  гривень доходів, до спецфонду – 26 млн  гривень. Крім того, громада перерахувала  6474,3 тис. гривень реверсної дотації до держбюджету.

Згідно ж із рішенням від 16 грудня 2022 року, доходи громади в наступному році загалом складатимуть трохи понад 1 млрд гривень  (1 098 634 790), що на 2,63% менше торішнього показника. Видатки депутати затвердили на 600 тис. гривень більшими від самих доходів (1 099 234 790). В резерві місто передбачило 5 млн гривень, а на реалізацію міських програм піде 169,5 млн гривень.

Вишнева ТГ

Згідно із рішенням Вишневої міської громади від 15 грудня, різниця між цьогорічним та минулорічним бюджетом не суттєва, всього 0,06%. Так, було затверджено доходи у сумі 967 млн гривень. Видатків передбачено трохи менше – 965 млн гривень (торік – 1,094 млрд гривень). У резервний фонд же закладено значну суму – 30 млн гривень, торік він складав всього 2 млн гривень.

Ірпінська ТГ

«Загальний бюджет нашої громади на наступний рік – понад 1 мільярд гривень. Звучить солідно, але, враховуючи зростання видатків та потребу у відновленні міста, це не так вже й багато. Основний розподіл бюджету розвитку ми проведемо у січні – тоді, коли отримаємо всі державні субвенції», – зауважив на своєму ТГ-каналі голова громади Олександр Маркушин.

Загалом депутати затвердили бюджет ще 8 грудня. Дохідна його частина складає у сумі 788,1 млн гривень, а видатки – понад 1,2 млрд гривень. Резервний фонд бюджету складатиме цілих 14,9% або 106,6 млн гривень. А на реалізацію місцевих програм планують витратити понад 644 млн гривень.

Боярська ТГ

Наразі на сайті громади є лише проєкт рішення щодо бюджету громади на 2023 рік.  Так, доходи і видатки Боярської громади мають однакову суму – 634,8 млн гривень (торік – 705 млн гривень).

1,1 мн гривень. У резервний фонд заклали 2 млн гривень.

Бучанська ТГ

Головний фінансовий документ депутати Бучі погодили 21 грудня і торік доходи і видатки бюджету Бучанської громади складали по 866 млн гривень, нині ця сума менша на 70,5 млн гривень і складає по 796,1 млн гривень. Резервний фонд місцевого бюджету складатиме 42,4 млн гривень. На місцеві програми планують у 2023 році витратити 248 млн гривень.

Обухівська ТГ

Цьогоріч доходи і видатки Обухівської громади мають однакову суму – 655 млн гривень (торік – 722 млн гривень), а  це на 67 млн менше, ніж у 2022 році. 17,1 млн гривень складе сума резервного фонду. На на розроблені місцеві програми хочуть витрати 113 млн гривень.

Васильківська ТГ

Трохи менше бюджет цьогоріч і у Васильківської громади. Доходи складатимуть 595,1 млн гривень, тоді як видатки будуть трохи більшими – 596,1 млн гривен. Проте у порівнянні з бюджетом минулого року доходи зросли на 50,3 млн гривень, так само і видаткова частина. До резервного фонду депутати заклали 28 млн гривень, а на програми спрямують понад 117 млн гривень.

Миронівська ТГ

28 грудня основний фінансовий документ затвердили депутати Миронівської ТГ. Доходи громади цьогоріч зростуть і складуть 504,2 млн гривень (торік – 501,6 млн гривень). Стільки ж заплановано і видатків. Під резерв депутати віддали 5 млн гривень, торік було куди менше коштів – всього 2 млн гривень. 94,6 млн гривень піде з бюджету на реалізацію місцевих програм.

Березанська ТГ

Депутати Березані затвердили бюджет на 2023 рік 20 грудня. Доходи і видатки у громади цьогоріч будуть однакові – 81,5 млн гривень. Торік ця сума була 247,5 млн гривень. Тобто цьогоріч бюджет громади зменшився на 166 млн гривень. А резервний фонд складатиме всього 100 тис. гривень, торік – 342 млн гривень.

Ржищівська ТГ

Ржищівської громада заклала доходи бюджету у сумі трохи більшій, ніж торік майже 168 млн гривень (у 2022 році  – 143,1  млн гривень). Витратить громада планує також 168 млн гривень. Резервний фонд складе всього 0,12% – 200 тис. гривень. На реалізацію місцевих програм піде 28,7 млн гривень.

Броварська ТГ

23 грудня депутати ради міської громади Броварів ухвалили бюджет на 2023 рік. Так, доходи тут складатимуть 1,68 млрд гривень. Витрати цьогоріч перебільшують доходи і є більшими майже на 5 млн гривень – 1,69 млрд гривень. Резервний фонд передбачає 778 млн гривень. Загалом на програми у 2023 громада витратить 487 млн гривень.

Кагарлицька ТГ

Бюджет затвердили з доходами в сумі 291 млн гривень. Видатки аналогічні.

«Головний кошторис Кагарличчини наступного року формувався з урахуванням фактичних показників 2022 року, тим не менше закладено деяке зростання доходів», – зауважили в прес-службі громади.

Так, торік бюджет по доходах та видатках загального та спецфонду складав 289 млн  гривень. Профіцит за загальним фондом та дефіцит за спецфондом становить по 7,3 млн гривень відповідно. Резервний фонд бюджету Кагарлицької громади затвердили у розмірі 5 млн гривень.

Вишгородська ТГ

Місцева казна Вишгорода цьогоріч матиме доходи у сумі 697,7 млн гривень, стільки ж громада планує і витрачати. Депутати затвердили розподіл витрат бюджету на реалізацію програм у сумі 260,2 млн гривень.

Узинська ТГ

Депутати Узинської громади прийняли бюджет на 2023 рік 22 грудня. У рішенні зауважено, що доходи бюджету становитимуть 196,2 млн гривень (торік – 199 млн гривень). Видатки бюджету дорівнюють сумі доходів. До резервного фонду закладено цьогоріч 100 тис. гривень, а на місцеві програми піде 28 млн гривень.

Українська ТГ

Головний кошторис Української громади по доходам становить 228,4 млн гривень, а це на 75 млн гривень менше, ніж торік (303,5 млн гривень). Витратити громада планує аналогічну суму. До резерву заклали 5,1 млн гривень.

Як розповів у коментарі KВ голова Української громади Олександр Туренко, бюджет 2022 року громада виконала і має перевиконання бюджету у розмірі 40 млн гривень. Та є складнощі із проходженням платежів на капітальні видатки через казначейську службу, через що є вільні залишки у розмірі близько 138 млн гривень.

«Рік розпочали із кредиторською заборгованістю, бо не були здійснені платежі щодо закупівель та низці виконаних робіт. Громада має значну залежність від показників бюджетоутворюючого підприємства – Трипільської ТЕС, то прогонозувати, яким може бути бюджетний рік через постійні ракетні обстріли, складно. І надходжень до бюджету могло би бути ще більше, яким не зупинялися через це підприємства. Падіння по надходженням лише спостерігається через несплату податків за нерухоме майно та земельний податок. Та маємо позитивині прогнози, завдяки надходженням від ПДФО.

Та є більш гостріше питання. Держава, замість того, щоб фінансувати і проводити платежі за внутрішні роботи для підтримки економіки, закрила капітальні видатки. На мою думку, це неправильно, коли ми, наприклад, не робимо капітальні ремонти доріг. Громада має перевиконання та вільні кошти, і їх зараз «з’їдає» інфляція. Платежі, які не пропускало казначейство, ми маємо на рахунках з курсом гривні до 25 доларів. Сьогодні курс на рівні 40. Ціна закупівлі значно зросла і продовжує рости», – каже Туренко.

Сквирська ТГ

Доходи тут були затверджені у сумі трохи менше, ніж торік, 280 млн гривень (минулий рік – 293 млн гривень). Видатки бюджету затверджені рівно до суми доходів. А от резервний фонд куди більший за минулий – 1 млн гривень (торік –  300 тис. гривень). На реалізацію програм депутати заклали 41 млн гривень.

Тетіївська ТГ

Згідно із проєктом рішення, доходи бюджету Тетіївської ТГ складатимуть 208,8 млн гривень, що майже на сто мільйонів менше, ніж торік – 300,1 млн гривень. Відповідно, зменшилася і видаткова частина, вона аналогічна до доходів – 208,8 млн гривень. Резервний фонд бюджету заклали у розмірі 5 млн гривень, що становить 2,5% видатків загального фонду. На реалізацію місцевих програм депутати заклали 27,7 млн гривень. Торік ця сума сягала 41 млн гривень.

Фастівська ТГ

Як розповів у коментарі KВ голова Фастівської міської громади Михайло Нетяжук, минулий рік громада завершила із невиконанням бюджету. Є вірогідність, що цей рік для Фастова також буде досить напруженим. Наразі влада шукає варіанти, яким чином наповнювати місцевий бюджет, виконуючи, у першу чергу, завдання оборони.

«Рік буде надзвичайно складний. І якщо, навіть, в державному бюджеті закладено, що ПДФО буде меншим, а ніж в 2022-му, то ми розуміємо, що в громадах ситуація буде аналогічною. Наразі наша спільна мета – перемога та максимальна підтримка ЗСУ. Звісно. що це і життєдіяльність громади, але говорити сьогодні про великі проєкти із розвитку ми точно не зможемо. Крім того, адмінтерреформа спричинила те, у зв’язку з приєднанням дотаційних сільських територій, що наш бюджет громади став також дотаційним. До цього Фастів було профіцитним містом і в нас вилучали кошти до держбюджету. Наразі коєфіцієнт податкоспроможності менше 0,9% і на цей рік, навіть, передбачена державна дотація», – каже Нетяжук.

Відповідно до рішення ради, громада матиме цьогоріч доходи у розмірі майже 660 млн гривень, проте і видатки збігаються із сумою доходів. У резервний фонд громада заклала 3 млн гривень.

Таращанська ТГ

Доходи бюджету громади передбачаються у сумі 253,4 млн гривень (трохи менше, ніж торік – 267 млн  гривень). Витратить громада стільки, скільки і заробить. Затвердили депутати і резервний фонд у розмірі 505 тис. гривень. Така ж сума була і торік. Щодо реалізації міських програм, то на них спрямують понад 38 млн гривень.

Славутицька ТГ

«Бюджет цього року має декілька особливостей, адже це бюджет міста в країні, яка живе у військовому часі. Доходи бюджету складають 405,6 млн гривень. Видатки – 382,4 млн гривень. Збільшено фінансування програм які забезпечують військовослужбовців та безпеку громади. Одночасно важливим аспектом у бюджеті залишається  збереження фінансування освіти, культури, спорту, соціального захисту та  охорони здоров’я. Найбільше грошей отримала освіта. На неї спрямували 151,4 млн грн, з урахуванням освітньої субвенції у розмірі – 36,8 млн грн», – йдеться на сторінці ради громади в Facebook.

Яготинська ТГ

Наповнення бюджету громади складатимуть цьогоріч 329 млн гривень, що на майже 18 млн гривень менше, ніж торік (346,5 млн гривень). Витратить громада ту ж суму, яку заробить. На місцеві програми спрямують 71,5 млн гривень.

Богуславська ТГ

У 2023 році доходи Богуслава складатимуть 222,1 млн гривень, витратити планують всі закладені в доходах кошти. Торік бюджет громади був не більшим – всього 226,1 млн гривень. Тому, певно, і резервний фонд тут становить всього 500 тис. гривень, а на реалізацію програм заклали 29,1 млн гривень.

Переяславська ТГ

Цьогоріч Переяслав планує заробити майже 368 млн гривень, та і витрати складатимуть аналогічну суму. Та все ж торік загальний дохід бюджету тергромади становив трохи менше –  356,4 млн гривень. Також 1,1%, а це 4 млн гривень, було відкладено до резерву. Із бюджету 88 млн гривень піде саме на підтримку місцевих програм.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.