Киянин намагався вивезти ікону

«Господь Вседержитель» – не дешевий декор: киянин хотів відправити до США ціннісну ікону

У Києві виявлено спробу незаконного пересилання у міжнародному поштовому відправленні старовинної ікони «Господь Вседержитель» кінця ХІХ – початку ХХ століття. Про це повідомляє Київська митниця.

«Ікону з ознаками старовини митники виявили під час митного контролю відправлення, яке прямувало з України до США. Відправник з Києва задекларував християнську святиню як «настінний декор». Однак, експерти з Національного художнього музею України визначили, що виявлена митниками ікона має культурну та історичну цінність. Вона є типовим для кінця ХІХ – початку ХХ століття образом в народно-ремісничому виконанні», – ідеться в повідомленні.

Для вивезення через митний кордон культурних цінностей необхідно попередньо отримати відповідне свідоцтво Міністерства культури України, яке надається митниці під час митного контролю. Без такого свідоцтва вивезення культурних цінностей неможливе. Оскільки на момент здійснення митного контролю дозвільні документи на право переміщення через митний кордон України ікони відправником до митниці не надавались, Київською митницею стосовно адресанта складено протокол про порушення митних правил. Ікону вилучено. Справу буде скеровано до суду.

Фото: Київська митниця.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.