Головний лікар Кагарлицької БПЛ розповів про нове обладнання для ранньої діагностики хвороб

Видання Кагарлик.City розпитало в головного лікаря Кагарлицької багатопрофільної лікарні Марії Недолько, яке обладнання є в закладі для проведення діагностики у пацієнтів. 

В Кагарлицькій лфікарні результат флюорографії відразу виводиться на моніторРезультат флюорографії відразу виводиться на монітор 

Без сучасного обладнання якісну меддопомогу надавати неможливо

Медичну допомогу потрібно надавати і вчасно, і якісно – це аксіома. Але якщо немає належного обладнання, то це зробити важко, навіть при наявності спеціалістів. Дякуючи нашому міському голові Олександру Панюті, нашим депутатам міськради, ми у 2022 році зробили дуже багато для поповнення нашої матеріально-технічної бази. Зокрема, завдячуємо діагностичним обладнанням.

За кошти місцевого бюджету ми відремонтували флюорограф. Це дуже важливий і потужний крок у діагностиці. І флюорографія в нас зараз на високому рівні: чудовий апарат, прекрасні спеціалісти.

І флюорографічна, і рентгенографічна діагностика знаходиться на високому рівні. Але хочу, щоб і пацієнти зрозуміли такий нюанс: у кожного апарату – чи то флюорограф, чи УЗД-апарат, чи рентген – е певні технічні можливості й обмеження. Вони безперервно можуть працювати лише певний період часу. Далі обладнанню потрібно «відпочити». Перевантаження призведуть до того, що апарат або зламається, або видаватиме некоректні результати. Тому й неможливо обстежити всіх бажаючих одночасно.

Портативний рентген в Кагарлицькій лікарніПортативний рентген-апарат запустять в роботу після оформлення належної документації 

Принагідно хочу зауважити, що ми маємо всі технічні та матеріальні можливості видавати пацієнтам, які пройшли рентгеноскопію, плівки із результатами. Так, це зараз не є обов’язковим, бо ми маємо сучасний рентген-апарат, який передає зображення лікарю-рентгенологу на монітор для опису. За потребою цей знімок може бути переданий мережею іншому лікарю або записаний на флешку. Але якщо пацієнт бажає мати роздрукований знімок – цьому немає ніяких перепон. Йому такий знімок роздрукують. Причому абсолютно безкоштовно.

Також ми нещодавно за МОЗовським розподілом отримали новий портативний рентген-апарат, який буде встановлено в хірургічному відділенні. Точніше кажучи, він там уже знаходиться, але в запакованому вигляді. Нині триває оформлення документів та дозволів на початок роботи на ньому. Коштує цей рентген-апарат близько 2,5 мільйона гривень. Із доставкою його із Києва нам посприяла Кагарлицька міська рада – знайшли перевізника.

Моєю мрією є придбати мамограф (апарат для обстеження молочних залоз у жінок). Хоча для нас це придбання непосильне: цифровий апарат коштує 4-5 мільйонів гривень. Але це придбання дало б змогу нам підписати ще один пакет медичної допомоги із НСЗУ.

Маємо два нових УЗД-апарати

Ksrfhs Rfufhkbwmrj] ksrfhys оглядають пацієнтку за допомогою портативного УЗД-апаратаЗавідувачка пологового відділення Наталія Терещенко та головний лікар Кагарлицької БПЛ Марія Недолько оглядають пацієнтку за допомогою портативного УЗД-апарата 

Також за кошти місцевого бюд­жету ми придбали портативний УЗД-апарат. Працює це обладнання чудово. Він може живитися від акумулятора, тож, попри те, що знаходиться в пологовому відділенні, за його допомогою можна обстежити хворих в інших відділеннях. Наприклад, в хірургічному чи реанімації.

Окрім портативного УЗД-апарата, ми маємо новий стаціонарний в поліклініці. Його вартість 649 тисяч гривень. До нього ми придбали три датчики: один, що можна обстежувати щитоподібну залозу, інший – робити ЕХО серця. Також окремо до цього апарата за 85 тисяч докупили вагінальний датчик, що дає змогу обстежувати жінок без повного сечового міхура.

в Кагарлицькій лікарні Ілона Федорій демонструє роботу гістероскопічної стійки в комплекті з новими датчикамиІлона Федорій демонструє роботу гістероскопічної стійки в комплекті з новими датчиками 

Також наприкінці 2022 року ми придбали до відеостійки два датчики: гістероскоп, яким можна буде виявляти проблеми жіночі, як от поліпи в матці, та цистоскоп для огляду сечового міхура.

Ще за 530 тисяч гривень купили сучасний фетальний монітор. Фетальні монітори в нас є, але цей більш досконалий – із розшифровкою. Він записує сердечко ще ненародженої дитини, стан матки вагітної і відразу видає розшифровку.

Значним надбанням є киснева станція. На неї було виділено державою 765 тисяч гривень. Але коштом місцевого бюджету зроблено проєкт. Також за кошти місцевого бюджету було проведено киснепровід та обладнано подачу кисню в інфекційне відділення.

Лікар-хірург КАгарлицької лікарні Анатолій Демиденко розповідає про можливості відеогастроскопа, до якого теж прибали ряд датчиківЛікар-хірург Анатолій Демиденко розповідає про можливості відеогастроскопа, до якого теж придбали ряд датчиків 

Наприкінці минулого року ми придбали за власні кошти, які заробили в НСЗУ, відеофіброгастроскоп. Ним можна побачити передракові стани шлунку. А зараз, вже за кошти місцевого бюджету, придбали до нього насадку – гнучкий колоноскоп, і тепер можемо обстежувати ще й кишківник.

Лабораторія Кагарлицької БПЛ робить усі базові аналізи

Кілька слів хочу сказати за нашу лабораторію – тут можна робити всі базові аналізи, які роблять комерційні лабораторії. Єдина різниця, що в нас потрібно взяти направлення лікаря: або сімейного, або лікуючого. Тобто витратити трохи часу. Але, на відміну від комерційних лабораторій, ці аналізи ми робимо безкоштовно.

Стосовно вартості обстежень: якщо воно проводиться за направленням сімейного або лікуючого лікаря, то ця процедура безкоштовна. Причому немає значення з якої лікарні виписане направлення: чи то Кагарлицької, а чи якоїсь іншої. Адже за хворого платить НСЗУ.

Тож, як бачите, у Кагарлицькій багатопрофільній лікарні зараз доступна рання діагностика всіх захворювань. Захворювання дихальних шляхів: флюорографія, рентген. Захворювання сечового міхура: цистоскоп, УЗД-апарат. Захворювання шлунково-кишкового тракту: відеогастроскоп з різними насадками. Наша лабораторія робить усі необхідні аналізи за направленням лікарів.

У планах є ще запуск у роботу придбання певного обладнання. Але про них розповімо, коли ці плани втіляться в життя.

Автор статті та фото: Валентин Владіміров.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.