Директоркою МКЦ «Прометей» у Броварах призначили Інну Савченко, відому через скандал із картою «без Донбасу і Криму»

Директоркою МКЦ «Прометей» у Броварах призначили Інну Савченко, яку шість років тому звільнили з посади начальниці відділу культури через карту України «без Донбасу і Криму». Про це пише «Трибуна-Бровари».

Зазначається, що 23 серпня 2017 року, в День національного прапора та в переддень Дня Незалежності України, Бровари струсонув скандал: на головній площі міста на концертній сцені був вивішений святковий банер – карта України. Але без Донецька, Луганська і Криму.

Мер Броварів Ігор Сапожко «Громадському» назвав те, що сталося, «спланованою провокацією». Посадовець наголосив, що йому невідомо, яким чином банер із цією мапою взагалі потрапив на сцену.

Як з’ясувалося, плакат взяли в тимчасове користування в Черкасах.  Проте із заступницею міського голови Ларисою Виноградовою тодішня керівниця відділу культури Інна Савченко погодили плакат іншого змісту.

Тоді пані Савченко повідомила, що не одразу побачила, що на банері карта України і не побажала називати тих людей, які надали їй банер, аби «не підставляти їх».

Поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 110 ч. 1 «Посягання на територіальну цілісність», а Інну Савченко з посади звільнили.

Як повідомила начальниця відділу культури Лариса Метьолкіна, кримінальне провадження закрите, позаяк СБУ не визначило, що це була карта. Тож і самого злочину не було. І запевняє, що особисто бачила цей плакат.

«Це не карта, це дитячий малюнок, де намальована україночка з українцем на суцільній синій плямі. Хто вигадав, що це мапа України –  не знаю. Я писала в доповідній, що там не було позначено конкретно містА», –  повідомила пані Лариса.

У грудні 2022 року тоді виконуюча обов’язки начальника відділу культури Лариса Метьолкіна призначила Інну Савченко на посаду директорки МКЦ «Прометей».

карта України

Фото: «Трибуна-Бровари»

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.