Довга історія ремонту броварського шляхопроводу: скільки грошей з бюджету на це виділили

Капремонт шляхопроводу у Броварах на вул. Онікієнка за останні роки обійшовся місцевому бюджету дуже дорого, а роботи розпочалися лише зараз. Про це пише «Трибуна-Бровари».

Після проведення тендерних торгів, у січні 2022 року управління БЖКГІТ уклало договір із ТОВ «Мостобудівельний загін №112» на 80 млн грн.  Як з’ясувалося, капітально ремонтує шляхопровід фірма з цікавим минулим.

У листопаді 2017 року виконком міської ради затвердив проєктну документацію за робочим проєктом «Капітальний ремонт шляхопроводу через залізничні колії по вул. Онікієнка Олега в м.Бровари Київської області». Загальна кошторисна вартість капремонту в поточних цінах станом на 8 грудня 2016 р. становила  38 млн 244,047 тис. грн. Через два роки виконком скоригував загальну кошторисну вартість капітального ремонту мосту. Станом на 18 червня 2018 р., вона зросла на понад 25 млн грн і становила  63 млн 336,479 тис. грн.

У 2021 році на капітальний ремонт шляхопроводу над залізницею депутати направили 1 млн грн. При цьому в пояснювальній записці до проєкту рішення зазначалася загальна потреба в 93 млн грн. Тоді необхідність капремонту чиновники пояснили результатами обстеження: наявне парапетне огородження не відповідає вимогам сучасних норм проєктування, організований водовідвід із мостового полотна відсутній.

13 січня 2022 броварська фірма  ТОВ «Мостобудівельний загін №112» виграла тендер на 80 млн грн на проведення капітального ремонту шляхопроводу через залізничні колії на вул. Онікієнка. Тоді планувалося роботи розпочати в лютому і завершити до кінця 2023 року.

Згідно з укладеним договором, ТОВ «Мостобудівельний загін №112» має до 31 грудня 2023 року зрізати чагарник, розібрати елементи існуючого шляхопроводу, відремонтувати прогонові будови, дренаж, водопровід, заземлення, замінити покриття проїжджої частини, облаштувати сполучення шляхопроводу з насипом, укріпити конуси, встановити перильні та бар’єрні огородження, влаштувати освітлення. Але війна плани зруйнувала.

Восени минулого року чиновники вкотре наголосили, що шляхопровід перебуває в аварійному стані, і якщо не вжити заходів, то сполучення Торгмашу з центром може бути перерване. Тож на капремонт минулого року депутати виділили 29 млн грн.  Розпочалися роботи лише нещодавно.

Фото: «Трибуна-Бровари»

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.