Доходи росії від експорту нафти, газу та вугілля перевищили витрати на війну

Доходи росії від експорту викопної енергії за перші шість місяців повномасштабної війни значно перевищили витрати на вторгнення в Україну. Про це звітує фінський Центр досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), цитує Spiegel.

За даними аналітиків, доходи дорівнюють приблизно 158 мільярдів євро. Тоді ж як вартість війни оцінюються у сто мільярдів євро.

У дослідженні врахували дохід рф від експорту нафти, газу та вугілля у період із 24 лютого по 24 серпня. Оцінювалися дані морського та трубопровідного транспорту.

Дані показали, що Європейський Союз був найбільшим покупцем постачань (85 млрд євро). За ним іде Китай (35 млрд євро).

«В ЄС Німеччина випередила [інші держави] з обсягом [закупівель викопної енергії] у 19 млрд євро, що зробило її другим за величиною покупцем російського викопного палива у світі одразу після Китаю», — зазначили у звіті.

Аналітик CREA Лаурі Міллівірта пояснив, що росія досі отримує рекордні прибутки від викопної енергії, попри падіння обсягів експорту.

«Щоб боротися з цим, уряди повинні запровадити тарифи або обмеження цін на імпорт з росії та прискорити заходи з енергоощадження», — вважає він.

На його думку, насамперед необхідно скоротити споживання нафти та газу шляхом прискорення використання чистої енергії та електрифікації за допомогою теплових помп і електромобілів.

Попри спроби скоротити обсяг закупівель, Німеччина все ще залежить від російського імпорту енергоносіїв, особливо з початку війни.

Фото:  YURI YURIEV/ AFP

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.