Депутати Київоблради хочуть захистити «Казковий яр» від знищення

Постійна комісія з питань екології, природокористування, водних ресурсів Київської обласної ради підтримала проєкт рішення про створення на території Обухівського району Київщини ландшафтного заказника місцевого значення «Казковий яр» площею 250 гектарів. Також депутати підтримали звернення мешканців села Велика Бугаївка (в межах Васильківської територіальної громади Обухівського району Київської області), які скаржаться на будівництво асфальтного заводу. Про це повідомив депутат Київоблради від партії «ЄС», адвокат Роман Титикало.

За його словами, вчора, 16 березня, відбулось засідання постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів Київської обласної ради, на якій прийняли важливі рішення, зокрема: було підтримано проєкт рішення «Про оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Казковий яр» площею 250 гектарів.

Возможно, это изображение карта и текст «карта-схема ландшафтний заказник мсцевого значення "казковий яр" c. велика бугавка меж ландшафтного заказника масштаб 1:40000 500 1 000 m»

Він зазначив, що наполягатиме на включенні даного проєкту рішення до порядку денного найближчої сесії.

«Заказник «Казковий яр» розташований на захід від села Велика Бугаївка на території Васильківської громади Обухівського району Київської області, що має особливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та пізнавальне значення без вилучення зелених ділянок у землевласників та землекористувачів», – йдеться в проєкті рішення.

Титикало додав, що депутати підтримали ініціативу стосовно розробки та забезпечення здійснення проєкту програми/заходів щодо порятунку річки Рось – петиція, яка на сайті президента набрали 25 тисяч голосів.

Крім того, була підтримана ініціатива створення ландшафтного заказника місцевого значення «Ріка – Герой Ірпінь», створення ландшафтного заказника місцевого значення «Тростинка» та створення заказника «Приірпіння» в структурі Смарагдової мережі (Бучанський район, Київська область, Білогородська ОТГ), та попросили Департамент екології прискорити підготовку документів для передачі їх на сесію обласної ради.

«Підтримали мешканців сіл Ходосівка та Лісники Обухівського району Київської області щодо розгляду проблемних питань, пов’язаних із забрудненням довкілля сіл, а саме: водних об’єктів та землі отруйними речовинами (типу фільтрат, як наслідок діяльності Полігону ТПВ № 5), звертаємось до Киівради з проханням закрити полігон та здійснити його рекультивацію», – додає депутат.

Також депутати підтримали звернення жителів села Велика Бугаївка (в межах Васильківської територіальної громади Обухівського району Київської області), які скаржаться на будівництво асфальтного заводу.

Фото: Роман Титикало

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.