Депутати Згурівки не підтримали перехід з московської церкви до ПЦУ

Депутати Згурівської громади не підтримали звернення до вірян московської церкви щодо переходу до ПЦУ. Про це написав депутат Згурівської громади Євген Чубук на своїй сторінці у Facebook.

«Товариство, щойно відбулася позачергова сесія Згурівської селищної ради. Я почав вести пряму трансляцію після того, як у сесійній залі стали відбуватися дива. Вважаю, що громада має це знати. Бо громада – це всі ми, а не селищна рада. Сьогодні я запропонувавши депутатам розглянути Звернення до вірян московської церкви (УПЦ МП) Згурівщини. Спочатку «за» те, щоб винести його на розгляд сесії проголосувало 13 депутатів, але вони чомусь передумали і вирішили різко змінити свою думку. На другому голосуванні вже було 7 голосів «за». Під час третього голосування: «за» – 6, «проти» – 5, «утрималося» – 10, не голосував – 1», – йдеться у дописі.

У зверненні наголошується, що з 2014 року УПЦ МП неодноразово виявляла свою антиукраїнську та антидержавну позицію, а її керівництво продовжує підпорядковуватися центру в Кремлі. Також додають, що саме через УПЦ рф і надалі свою загарбницьку ідеологію.

Депутат наголосив, що за рік війни росії проти України, десятки релігійних громад на Київщині вже  відмовилися від підпорядкування московській церкві та перейшли в Православну церкву України. Тож у Зверненні вірян Згурівської громади закликали бойкотувати УПЦ МП, не відвідуючи її храми та вимагати переходу до Православної Церкви України.

«Тепер питання до «знатоків»: чому так різко змінюються думки депутатів, і хто на Згурівщині блокує перехід релігійних громад московської церкви в єдину помісну церкву нашої держави – Православну церкву України (ПЦУ)?» – зауважив Євген Чубук.

У коментарях під постом мешканці почали активно висловлювати своє обурення щодо не підтримки такого важливого рішення для громади, у той час, коли тримає війна з рф. Наголошували мешканці й на тому, що місцева влада, таким чином, підтримує військового агресора. І основним ініціатором результатів такого голосування є саме очільник громади.

Фото: Євген Чубук

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.