Допомога аграріям Київщини

Цього року аграрії Київщини зможуть отримати грошову допомогу від КОВА

Для допомоги аграріям Київщини виділять 3 млн грн. Про це повідомляє «КиївВлада» з посиланням на начальницю управління аграрного розвитку КОВА Ліну Щуревич.

Допомогу отримуватимуть в межах програми розвитку сільського господарства «Дієвий аграрій — успішна громада».

«У 2023 році передбачено допомогу сільському населенню, зокрема ВПО. Це часткова грошова компенсація фізичним особам для придбання великої рогатої худоби. 75% вартості буде компенсуватись обласним бюджетом і наданням дотацій фізичним особам за утримання корів м’ясного-молочного та молочного напрямку на територіях, де велись бойові дії», — розповіла Щуревич.

Наразі в КОВА ведуть роботи із визначення уповноваженого банку. Втім, зараз аграрії можуть звернутися за державною допомогою. Наприклад, цього року в пристоличному регіоні активно використовують гранти на створення садів і теплиць.

За даними КОВА, вже 15 підприємств скористалася допомогою на створення садів. Загальна сума дотацій складає 58 млн грн. Також ще два підприємства подали заяви в розмірі 9 млн грн. Загальна площа закладання садів займає 241 га землі.

«Ми перші за площею й другі за кількістю надання грантів в Україні. Попередньо, це будуть плодово-ягідні сади, фундук, волоський горіх, малина, чорниця, овочеві культури, обліпиха, суниця садова, порічка, смородина. Наразі повністю виплачено гранти 5 підприємствам, 2 частково сплачені, інші тільки починають виплачувати з державного фонду. За наявними даними, буде створено 48 постійних робочих місць і близько 750 людей наймуть сезонно», — зазначила Ліна Щуревич.

Фото: із відкритих джерел.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.