Центр народної творчості представив онлайн-виставку килимів майстрині з Богуслава

Київський обласний центр народної творчості продовжує знайомити глядачів з онлайн-виставкою «Скарби Київщини». Цього разу на своїй сторінці він презентував роботи майстрині з Богуслава Валентини Ткач.

Пані Валентина займається ткацтвом та бере участь у виставках по всій Україні та за її межами. Її роботи знаходяться у Канаді, Кореї, США, Іспанії, Італії та Португалії.

«Традиційною галуззю ткацтва на Київщині є виготовлення килимів. В давнину, ткацтвом на Богуславщині займалися майже в кожній хаті. Ткали рушники, скатертини, ліжники, намітки, запаски, килими, доріжки з дрібним орнаментом. На ярмарках їх називали «богуславськими».

Валентина Ткач регулярно проводить майстер-класи для дорослих та дітей у власній майстерні. Наразі вона теж не припиняє діяльність, а навчає переселенців ткацтву.

«Для родини майстрині, ткацтво — спадкова справа династії ткачів Валентини Ткач, яка починається з діда Михайла. Він передав дочці — Марії Вовкулі, а Марія (мама), передала цю справу дочці Валентині та онучці Даринці. Марія, ще в молоді роки, милуючись у своєму квітнику різними жоржинами, помітила, що саме жоржини дуже нагадують їй квітку, що вона ткала у своїх килимах. З тих пір вже багато років Марія Михайлівна тче «Жоржини», а натхнення для обирання кольорів черпає із квітів у своєму квітнику. Валентина, дочка, продовжує цю унікальну квітку «Жоржину». Саме її, як фірмовий знак, авторський почерк взяли як логотип ткацької династії. Цей елемент нематеріальної культурної спадщини, Київським обласним центром творчості переданий на розгляд до експертної комісії».

Це вже не вперше Київський обласний центр народної творчості презентує роботи майстрів Київщини. Раніше центр демонстрував творчий доробок художниці, співачки, композиторки і літераторки Ольги Угнівенко.