Чабани за лютий витратили 3,07 млн грн: куди пішли бюджетні гроші

За лютий цього року Чабанівська селищна рада Фастівського району Київської області спільно з підпорядкованим їй комунальним підприємством зробили різноманітні закупівлі аж на 3,07 мільйонів гривень. На що витрачалися бюджетні гроші Чабанів дослідили журналісти «КиївВлади».

Трохи більше половини цих коштів спрямували на забезпечення громади теплом та водою, при цьому найдорожчий договір віддали своєму ж КП, щоб залишити кошти в межах громади. Майже 1 мільйон гривень пішов на одяг та взуття для чабанівського Добровольчого формування, яке замовили у івано-франківського підприємця з найдорожчою ціною в тендері. Ще понад 100 тис. гривень минулого місяця селищна рада спрямувала на закупівлю планшетів та «флешок».

Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro, у лютому 2023 року Чабанівська селищна рада та підпорядковане їй КП «Керуюча компанія Чабани» уклали за результатами публічних закупівель 22 договори на 3,07 млн гривень.

Найбільші видатки

На половину вказаних коштів – 1,58 млн гривень – чабанівська влада уклала три найкоштовніші договори лютого, які стосуються забезпечення громади теплом і водою протягом 2023 року.

Друге місце у статті видатків на постачання одягу та взуття для добровольців Добровольчого формування № 1 Чабанівської територіальної громади. Відповідних договорів було укладено два. Згідно з першим договором (ціна – 475,96 тис. гривень) для добровольців закупили 146 пар захисного взуття різних розмірів. Згідно з другим договором (ціна – 460,5 тис. гривень) – по 150 зимових шапок та рукавиць, 130 зимових штанів, 118 курток костюма-утеплювача, 67 зимових курток та 5 штанів костюма-утеплювача.

На третьому місці за загальною ціною – 102,7 тис. гривень – стали два договори селищної ради Чабанів та постачання офісної техніки. А саме 9 планшетів за 99,9 тис. гривень та двох флеш-пам’яті за 2,8 тис. гривень. Відповідні договори в системі Prozorro не опубліковані, тому не вдалося дізнатися ні моделі техніки, ні технічні характеристики, ні термінів їх поставки.

Серед інших видатків селища замовлення КП «Керуюча компанія Чабани» частин до насосів на 98,5 тис. гривень та капремонту вхідної групи нежитлового підвального приміщення №12 по вул. Машинобудівників, 2-А за 49 тис. гривень. Селищна рада серед іншого спрямувала 48,45 тис. гривень на вилов безпритульних тварин, 35,5 тис. гривень – на чотири акумулятори, 30 тис. гривень – на розміщення оголошень в газеті «Новий день» та 7,6 тис. гривень – на таблички-покажчики на двері.

Найбільші підрядники

Чабанівська селищна рада та КП «Керуюча компанія Чабани» замовляли протягом лютого роботи, послуги та товари в 19 підрядників.

Найбільшим підрядником лютого в Чабанах став підприємець Гурей Андрій Ігоревич, з яким селищна рада уклала обидва договори на поставку одягу та взуття для Добровольчого формування № 1 Чабанівської тергромади загальною ціною 936,46 тис. гривень. Згідно з опублікованими звітами про виконання договорів, підряднику за вказаний товар вже перераховані повні суми по договорам.

Зазначимо, що для участі у тендері на поставку захисного взуття пропозиції подавали чотири компанії. Цінова пропозиція Андрія Гурея була найдорожчою, однак він став переможцем, оскільки більш вигідні цінові пропозиції всіх його конкурентів відхилили через невідповідність тендерним умовам. В тендері на поставку захисного одягу у Андрія Гурея конкурентів не було, оскільки тільки він подав пропозицію для участь у ньому.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, Андрій Гурей зареєстрований як ФОП 2010 році в селі Тюдів Івано-Франківської області. Основний вид діяльності – виробництво іншого верхнього одягу. За даними Сlarity-project, в результаті участі в публічних закупівлях Андрій Гурей уклав 191 договір на 23,04 млн гривень. Чабанівська селищна рада серед найбільших засновників, з листопада минулого року вона зробила у нього 4 замовлення на 2,22 млн гривень (з урахуванням нинішніх).

Два коштовних підряди Чабанів за лютий на поставку теплової енергії дісталися двом комунальним підприємствам – КП «Керуюча компанія Новосілки», з яким укладено договір ціною 883,87 тис. гривень, та КП «Києво-Святошинська тепломережа» ціною 560 тис. гривень.

Між рештою 16 компаніями розділили договорів майже на 700 тис. гривень.

КП «Керуюча компанія Новосілки» підпорядковано Чабанівській селищній раді. Очолює підприємство Василь Губенко. За результатами публічних закупівель КП “Керуюча компанія Новосілки” отримало 144 замовлення на суму понад 30 млн гривень. Найбільші замовники – Національний університет біоресурсів і природокористування України та Чабанівська селищна рада.

Засновником КП «Києво-Святошинська тепломережа» є Київська обласна рада. КП тимчасово керує Людмила Котова. КП “Києво-Святошинська тепломережа” в результаті участі в публічних тендерах уклало 197 договорів на суму 219,24 млн гривень. Найбільший замовник – НКП «Київська обласна клінічна лікарня».

Нагадаємо, наприкінці грудня 2022 року Чабанівська селищна рада Фастівського району обрала підрядника для будівництва автоматизованої системи централізованого оповіщення населення в Чабанах та селі Новосілки. На ці роботи виділили майже 1,5 млн гривень.

Чабанівський селищний голова – Олександр Киризлієв. КП «Керуюча компанія Чабани» очолює Іван Ситник.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.