Буданов: через Медведчука у ФСБ відмивали гроші, тому за нього боролись

Через Віктора Медведчука у ФСБ відмивали гроші, тому зараз він найбільше потрібен саме їм. Про це на брифінгу розповів голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов, передають у Суспільному.

«З точки зору розвідки, Медведчук на даному етапі найбільше потрібен саме ФСБ. А не комусь там конкретно. Тому, що це особа, через яку йшло фінансування багатьох агентурних мереж тут, через цю особу ішло фінансування певних посадовців та взагалі наповнення негласного бюджету ФСБ. Тому він їм конче потрібен. Це засіб і впливу, і заробляння та відмивання коштів. Це і є головна причина, чому вони так за нього боролись», — заявив він.

В.о. голови СБУ Василь Малюк додав, що Медведчук був одним із найголовніших зрадників України.

«Ми всі розуміємо, що наші недруги з ФСБ готують так звані спеціальні інформаційні операції. Цілком імовірно, що вони можуть використати для цього Медведчука. Але ми вже давно маємо чітко розуміти, де є відповідні загрози, де є фейки. Все що стосується Медведчука — лягло у процесуальні справи, допити записані», — сказав він.

Малюк запевняє, що відсутність Медведчука на території України не вплине на подальший розгляд справ.

«Все що він міг — уже розповів, є судова процедура без участі обвинуваченого», — наголосив голова СБУ.

Малюк також розповів, що справи Медведчука вивели Україну на агентурні мережі РФ і «крота» в Кабінеті міністрів.

«Також варто згадати такий цікавий, не побоюсь цього слова, трофей: «кріт» в уряді… Очільник одного з відділів, який передавав РФ велику кількість інформації, у тому числі з обмеженим доступом. Він вже отримав 12 років позбавлення волі», — додав в.о. керівника СБУ.

За даними Bellingcat, російська влада витратила мільярди доларів з 2014 року на мережу проросійських політиків в Україні, кожен із 150-160 високооплачуваних офіцерів ФСБ РФ мав необмежений бюджет, щоб вербувати українців. Водночас вербування часто відбувалося на папері, а співробітники ФСБ витрачали кошти на власні потреби, розповів журналіст Bellingcat Христо Грозєв.

Фото: УНІАН

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.