Брежнєв більше не Почесний громадянин Києва

Брежнєва позбавили звання Почесного громадянина Києва

Сьогодні, 25 травня, Київрада позбавила партійного діяча Леоніда Брежнєва звання «Почесний громадянин міста Києва». Про це повідомляє Київрада.

Також цей статус втратили ще п’ять осіб, які були на керівних посадах комуністичної партії СРСР або пов’язані з КДБ. Серед них – Олексій Єпішев, Віталій Масол, Кирило Москаленко, Олексій Федоров та Тінь Чионг. За відповідне рішення проголосували 82 депутати.

«Це рішення – ще один крок до ліквідації спадщини колишнього комуністичного режиму. Загальновідомо, що з діяльністю генерального секретаря ЦК КПРС, голови президії Верховної Ради СРСР Леоніда Брежнєва пов’язані придушення протестів у країнах «соціалістичного табору», війна в Афганістані у 1979-1989 роках, ескалація озброєнь, а також підтримка «революційних» режимів у країнах «третього світу». Під час перебування Брежнєва при владі посилився тотальний контроль за суспільством органами КДБ», — прокоментували в Київраді.

Рішення ухвалили відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Окрім цього, депутати враховували думку громадськості, що зверталася з відповідним клопотанням.

Фото: Associated press.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці та в Telegram-каналі.