БМ-21УМ «Берест» має високі можливості для ураження ворожих цілей: в чому її головні переваги

БМ-21УМ «Берест» – українська реактивна система залпового вогню, калібр 122 мм. Система побудована на базі вантажного шасі КрАЗ-5401НЕ та модернізованої пускової установки БМ-21 «Град». Замість 40 ракет у пусковій установці «Град», установка «Берест» має 50 ракет. Про це пише «BuildingTECH».

Система БМ-21УМ «Берест» є глибокою модернізацією БМ-21 «Град». «Берест» має низку переваг у порівнянні з «Градом»:

  • кабіна вміщує весь розрахунок, тоді як у Граді частина бойового розрахунку знаходиться на відкритих сидіннях за кабіною.
  • пускова установка має 50 реактивних снарядів, замість 40 у «Граді».

«Берест» виготовили Шепетівський ремонтний завод. Стверджувалося, що у виробництві «Береста» використовуються лише українські комплектуючі, включаючи шасі.

РСЗВ «Берест» оснащений безкапотною дворядною 4-дверною кабіною. Кабіна вміщує розрахунок бойової машини та всю необхідну апаратуру управління вогнем.

Реактивна установка «Берест» обладнана цифровою системою управління вогнем, що дозволяє екіпажу проводити підготовку до стрілянини, зокрема топогеодезичну прив’язку, не залишаючи кабіни.

Також, «Берест» інтегрований у систему обміну інформацією у полі бою – розрахунок РСЗВ у режимі реального часу отримує координати ворога, що надходять з безпілотників, контрбатарейних РЛС тощо.

За даними джерел, «Берест» має апаратуру супутникової навігації СН-4215 від «Оризон-Навігація».

Тактико-технічні характеристики БМ-21УМ «Берест»:

  • швидкість – 90 км/год;
  • запас ходу – 600 км;
  • колісна формула – 4×4;
  • повна вага – 17200 кг;
  • паливний бак – 2×165 літрів.

Фото: BuildingTECH.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.