441 вбивство цивільних на Київщині, Чернігівщині та Сумщині задокументувала ООН, серед них 28 дітей – їх усіх убили російські військові

Верховна комісія ООН з прав людини опублікувала звіт про 441 вбивство мирних жителів у Київській, Чернігівській та Сумській областях України в період з 24 лютого до 6 квітня 2022 року.

Невдовзі після відступу російських військ із різних міст і селищ цих трьох областей місцеві жителі, органи влади та правоохоронні органи почали знаходити у значних кількостях тіла загиблих цивільних осіб. Тіла знаходили на вулицях, у полях, парках і лісових смугах, у будинках, під уламками зруйнованих будинків, у розбитих або спалених транспортних засобах на дорогах та трасах, у підвалах та ямах, а також у численних імпровізованих одиночних чи братських могилах.

«За твердженнями Національної поліції, лише в Київській області на 22 квітня було знайдено 1084 тіла цивільних осіб. Станом на 20 жовтня 2022 року ця кількість зросла до 1365. Щонайменше в 650 випадках причиною загибелі були кульові поранення», – йдеться у звіті.

У звіті задокументовано насильницьку смерть 341 чоловіка, 72 жінок, 20 хлопчиків і 8 дівчаток.

Автори вказують, що реальна кількість вбитих значно більша, оскільки продовжується робота з підтвердження ще 198 вбивств.

Усі жертви були вбиті російськими військовими.

У доповіді детально описано 100 вбивств, 30 з них були позасудовими стратами в місцях тримання під вартою, 27 — убивствами на місці, а 43 людини були атаковані військовими на вулиці, коли пересувалися велосипедом чи машиною.

В одному з випадків росіяни стратили затриманого 27-річного чоловіка в Бучі після того, як в його телефоні знайшли повідомлення про пересування російських військ. Його затримали військові з Челябінська і застрелили в підвалі одного з будинків.

Теж у Бучі на вулиці Тарасівській у дворі приватного будинку росіянин розстріляв поранену молоду 23-річну дівчину і літню пару. Їх поховали у братській могилі, а ексгумували 16 квітня.

Убивство перехожих

У Чернігівській області 27 березня російська бронетанкова колона, що рухалася в бік села Припутні, відкрила вогонь по двох велосипедистах — 52-річній жінці та її 55-річному чоловіку, які їхали у протилежному напрямку. Жінка змогла викликати швидку допомогу, проте від отриманих травм пара померла в лікарні.

ООН вказує, що це були умисні воєнні злочини. Стратам часто передували перевірки з боку росіян. Звичайна інформація з телефону, елемент камуфляжного одягу або досвід військової служби могли стати вироком для людини.

Актуальні, важливі й перевірені новини Київщини також читайте на нашій Facebook-сторінці і в Telegram-каналі.