author-img
Автор

Леся Василенко, депутатка Верховної Ради

18 Тра, 15:23

329

Україна на шляху до членства в ЄС. Чи чекають нас там?

Увага всього світу сьогодні прикута до цього питання. На запит редакції Politico підготувала свої думки про те, чому ЄС вигідно, аби Україна якомога швидше стала повноцінним членом ЄС.

Ділюсь основними тезами:

  • До України в ЄС готові й чекають. Підтримка серед населення європейських країн сягає 60%.
  • Членство України в ЄС стабілізує відносини з росією. Фактично у росії більше не буде опції намагатись схилити Україну до будь-яких російськоцентричних союзів. Вибір зроблено.
  • ЄС вигідніше мати незалежну Україну повноцінним членом, ніж васала рф на східному кордоні.
  • Ну і разом з тим збільшення протяжності кордону з путіним.
  • Обороноздатність України посилить обороноздатність Європи. Для ЄС однозначний плюс мати членом країну з однією з найвитриваліших і найздібніших армій сьогодення.
  • Спільна економічна вигода. Пов’язана вона не лише з аграрним сектором, ІТ чи промисловістю. Але і з проектами відбудови країни.

Насправді, це лише деякі аргументи. А підстав для набуття Україною членства в ЄС більше, ніж досить.

Процесуальні вимоги всі виконані. Перший опитувальник давно схвалений, другий — символічно поданий в День Європи.

У європейських політиків немає жодних причин порушувати їх власні декларації. І тим паче, немає підстав йти проти волі власних народів, які висловлюються «за» Україну в ЄС.

Статус кандидата в члени ЄС для України має бути надано вже за кілька тижнів. А далі продовжиться двостороння робота та перемовини щодо погодження заявки України кожною країною ЄС. Це буде нелегкий шлях, але все ж сподіваюсь, що пройдемо його прискореними темпами.